Zdrowo, Smacznie, Pieknie

Zdrowo, Smacznie, Pieknie

czwartek, 30 czerwca 2016

Złe nawyki żywieniowe u dzieci.

Nadwaga u dzieci to coraz częstsze zjawisko. Jeśli dziecko waży za dużo trzeba to jak najszybciej zmienić pod kierunkiem lekarza pediatry. Warto pamiętać, że komórki tłuszczowe, które powstaną u dziecka przez pierwsze dwa lata życia, już nigdy nie znikną. To oznacza, że dziecko z nadwagą może w przyszłości stać się dość łatwo otyłym dorosłym.


Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko ma nadwagę, nie bój się wizyty u pediatry w tej sprawie. Do siódmego roku życia nie stosuje się u dzieci klasycznych diet odchudzających, takich jak dla osób dorosłych. Zalecenia lekarza dla dziecka z nadwagą dotyczyć będą raczej zmiany sposobu odżywiania przy jednoczesnym wprowadzeniu większej ilości ruchu. Pediatra oceni także, czy nadwaga u dziecka nie jest związana z chorobami, np. problemami z tarczycą lub układem nerwowym. Nadwaga u dzieci może dotknąć nawet niemowlęta. Narażone na nią są zwłaszcza te maluchy, które dość krótko były karmione piersią lub od momentu narodzin karmione były sztucznie. Jednak w wypadku dzieci, które są nadmiernie karmione przez swoje rodziny i zbyt mało się ruszają, warto zastosować kilka prostych zasad, które szybko pomogą wrócić maluchowi do prawidłowej wagi.

1. Wprowadź do rodzinnej tradycji zwyczaj spędzania weekendów z rodziną i wspólnego ruchu na świeżym powietrzu. To doskonała metoda na skończenie z nadwagą u dzieci, i nie tylko u najmłodszych pociech!
2. Masz dziecko z nadwagą - nie używaj słodyczy jako nagrody, to najprostsza droga do nadwagi i nagradzania się dziecka słodyczami za sukcesy w przyszłości, gdy będzie dorosłe.
3. Nie wytykaj dziecku, że jest otyłe. Zapewnij je, że zdrowe jedzenie i ćwiczenia sprawią, że wyrośnie na osobę szczupłą i zgrabną.
4. Podawaj posiłki w określonych porach, na małych talerzach i ucz dziecko jeść powoli.
5. Nie zmuszaj dziecka do wyczyszczenia talerza do ostatniego okruszka, jeśli sygnalizuje, że nie jest już głodne.
6. Jedz posiłki wspólnie z dzieckiem z dala od telewizora i komputera.
7. Na deser podawaj owoce, kostkę czekolady lub sorbet lodowy zamiast ciężkich ciastek z kremem lub batoników. ta zasada wydaje się oczywista, ale zbyt częste jedzenie słodyczy, to przyczynek do nadwagi u osób w każdym wieku.
8. Zwróć uwagę kiedy dziecko sięga po nadmiarowe przekąski. Postaraj się unikać takich sytuacji i zastępować je skupieniem uwagi dziecka na innej czynności.
9. Po skończonym obiedzie sprzątaj szybko ze stołu, aby było jak najmniej pretekstów do dokładki.
10. Nie chwal dziecka za zjadanie dodatkowych porcji. Nie nakłaniaj go do jedzenia za mamę, tatę, babcię.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka z nadwagą pamiętaj, aby nie podawać dziecku zbyt wielu pokarmów białkowych (nabiał, mięso i wędliny) i cukru. Przyzwyczajaj pociechę do jedzenia warzyw, owoców i jogurtów naturalnych. Unikaj produktów sztucznych np. sosów w proszku.

Ponad to z tego co obserwuję na co dzień coraz częściej widzę rodziców którzy dają swoim dzieciom czy to w wieku niemowlęcym, dziecięcym czy młodzieżowym dużo produktów tłustych i przetworzonych i jeszcze im na to pozwalają aby sami sobie kupowali te ohydztwa. Te dzieci przyzwyczajane są już od najmłodszych lat do niezdrowego jedzenia i wolą zjeść hamburgera niż domowy zdrowy obiad, frytki zamiast warzyw, cole zamiast wody mineralnej itp. itp. i dlatego coraz bardziej zauważa się otyłość u dzieci. Dlatego Drodzy Rodzice jeśli macie dzieci apeluję do Was abyście dbali o ich prawidłowy rozwój i zdrowie poprzez dostarczanie im naturalnych, zdrowych produktów !!!
 

Dodatkowo możecie wzbogacić ich dietę w naturalne i zupełnie bezpieczne suplementy: multiwitaminy i minerały WellnessKids, które możecie zamówić u mnie, pisząc do mnie na mój fanpage na facebook'u --->  https://www.facebook.com/zdrowosmaczniepieknie/
Te witaminy są w 100% naturalne i bezpieczne, uzupełniają niedobory witamin i składników odżywczych u dzieci, (
połączenie 13 witamin i 8 minerałów dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Tabletki do żucia z naturalnym, pomarańczowym aromatem. Dzieci w wieku 3-9 lat jedna tabletka dziennie. Dzieci w wieku powyżej 10 lat dwie tabletki dziennie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz