Zdrowo, Smacznie, Pieknie

Zdrowo, Smacznie, Pieknie

sobota, 17 stycznia 2015

Jak poradzić sobie z boczkami i uzyskać talię osy ?

Każda z nas doskonale wie, co to są tzw. ”boczki” i jak ciężko jest z nimi walczyć. Jak zatem radzić sobie z tym mankamentem ? Odpowiednie ćwiczenia na boczki sprawią, że odzyskamy talię osy i szczupłe biodra, czyli wyznaczniki idealnej sylwetki. Zobaczcie propozycje ćwiczeń, które można wykonywać w domu ! :)


Proponowane ćwiczenia trzeba wykonywać powoli i do każdego odpowiednio się przykładać. Nie oszukujmy się : niedbałe ruchy nie przyniosą rezultatów, a boczki nie znikną tak po prostu.

Aby pozbyć się niechcianego ciałka z okolicy talii, trzeba połączyć ćwiczenia cardio, które poprawiają metabolizm oraz trening siłowy. Rozpoczynając ćwiczenia na talię osy bardzo ważna jest rozgrzewka, która przygotuje organizm na wzmożony wysiłek. Można wykonywać podskoki czy trening na skakance. Do wykonania rozgrzewki przyda się również hula-hop, który świetnie rzeźbi talię. Warto zaopatrzyć się w taki, wyposażony w grube wypustki od strony wewnętrznej, które dotykając ciało podczas kręcenia, stopniowo redukują nadmiar tłuszczyku. Dobre efekty przyniosą także skłony wykonywane naprzemiennie raz do lewej, raz do prawej nogi.

Ćwiczenia na boczki najlepiej jest wykonywać dwa razy dziennie. Organizm na czczo szybciej spala bowiem tkankę podskórną, zaś trening wieczorny pozwoli pozbyć się kalorii dostarczonych w ciągu dnia. Z ćwiczeń wyszczuplających brzuszek oraz wzmacniających jego mięśnie warto wybrać skręty tułowia w pozycji stojącej oraz leżącej. W drugim przypadku należy położyć się na podłodze ze zgiętymi nogami, ręce umieścić za głową, a następnie unosić tułów tak, aby dotknąć prawym łokciem lewego kolana, a potem lewym łokciem prawego. Efekty pojawią się dopiero po pewnym czasie, ale wysiłek włożony w walkę z wałeczkami na pewno nie pójdzie na marne.

1. Skłony.
Można je wykonywać na różne sposoby:
- ze stania:
Stań w lekkim rozkroku. Wykonuj skłon wprzód do każdej z nóg, nie zginając kolan. Następnie schylaj się wprzód i ponownie do każdej z nóg (na początek dwadzieścia powtórzeń - ilość zwiększaj o kolejne 20 w każdym kolejnym tygodniu).
- z siadu z wyprostowanymi nogami:
Usiądź płasko i wyciągnij wyprostowane nogi. Schylaj się tak, by dłońmi chwycić za stopy, a głową dotknąć kolan. Nie zginaj nóg.
- z siadu skrzyżnego:
Usiądź po turecku. Ugnij ręce w łokciach, przyciągnij do tułowia. Przy każdym skłonie staraj się dotknąć ugiętymi łokciami ud.

2. Przenoszenie piłki.
Piłkę można zastąpić innym przedmiotem, musi być ciężki. Usiądź na podłodze i lekko unieś zgięte nogi do góry. Trzymany w rekach przedmiot przenoś raz na lewy, raz na prawy bok, dotykając nim do podłoża (wykonaj 20 powtórzeń, zwiększaj o 5 w każdym następnym tygodniu ćwiczeń).

3. Unoszenie nóg.
Połóż się na plecach, ręce swobodnie wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane. Podnoś złączony nogi tak, by ułożyły się prostopadle do podłogi. Przytrzymaj 3 sekundy (10 powtórzeń; zwiększaj o 5 w każdym następnym tygodniu ćwiczeń).

4. Brzuszki skośne - skrętoskłony.
Połóż się na plecach, z wyprostowanymi lub zgiętymi w kolanach nogami. Ręce spleć za tułowiem. Unoś się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie (30 powtórzeń).

5. Nożyce.
Wykonuj je, leżąc na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała. Wymachuj nogami podniesionymi na 10-15 cm nad ziemią. Możesz wykonywać 3 rodzaje tego ćwiczenia:
- nożyce pionowe
Wymachujesz obiema nogami równocześnie, w górę i w dół. Nie dotykaj nogami ziemi (10 powtórzeń; ilość powtórzeń zwiększaj o 10 w kolejnych tygodniach).
- nożyce poziome:
Wymachujesz obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Jedna noga przy mijaniu się ma być na górze, raz na dole.
- nożyce okrążane:
Jedną nogę trzymasz nieruchomo, a drugą okrążasz ją najpierw maksymalnie zaczynając od góry, a potem od dołu.

6. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej.
Połóż się płasko na podłodze, oprzyj na łokciach. Przyciągaj najpierw prawą ugiętą w kolanie nogę do klatki, potem lewą i obie na raz (zrób 15 powtórzeń; zwiększaj ilość o 5 w każdym następnym tygodniu ćwiczeń).

7. Hula-hop.
Wśród ćwiczeń na boczki nie może zabraknąć tych z użyciem dobrego, starego koła. Nic tak nie wyszczupla talii. A dodatkowo kręcenie hula-hopem to świetna zabawa! Spróbuj, wystarczy 15 minut dziennie!

8.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz